Klasik Masaj Ne Demektir ?

Klasik Masaj Ne Demektir ?

Masaj yüzyıllardan bugünümüze kadar, farklı yöntemlerle kullanılan ve birçok sinir ve lif hastalıklarının önüne geçen tedavi şeklidir. Klasik Masaj, masaj çeşitlerinden en çok tercih edilen türdür.

Klasik masaj bir çok şekilde yapabilmekteyken, bunların en etkili olanı sıvazlama ile yapılandır. Klasik masaj krem ve diğer ilaçlar ile derinin altına yada üstüne uygulanarak, derinin sıvazlanması sonucunda vücuda büyük bir rahatlık kazandırmaktadır. Bu yöntem sayesinde de birçok organizma harekete geçecektir. Klasik masajın diğer türü de yoğurma şeklidir. Yoğurma masajı, en etkili masaj şeklidir. Ancak yoğurma masajı da kendi arasında değişik gruplara ayrılmaktadır. Bunlardan bazıları, esnetme, çimdikleme ve yuvarlama dır.

Lif ve kaslarımızın yumuşamasında en etkili masaj, yoğurarak yapılan klasik masajdır. Uygulanan çeşitli kremler ve ilaçlarla bu rahatlama süreci, tedavi şeklini alacaktır.

masaj çeşitleri

Bir önceki yazımız olan Masaj Nedir başlıklı makalemizde masaj çeşitleri, masaj faydaları ve masaj nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>