Masaj Salonunda Uygulanan Masajlar

Masaj Salonunda Uygulanan Masajlar

Masaj salonlarında uygulanan onlarca masaj çeşidi vardır.  Masaj salonuna gittiğinizde, kendinize ve vücudunuza en uygun masajı seçerek, tedavi sürecini hızlandırabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere en popüler masajları ve açıklamalarını sunacağız.

1-İsveç Masajı

İsveç masajı, masaj salonlarında en çok uygulanan terapi şeklidir. Bu terapinin bir diğer adı da klasik masajdır. Hayatında ilk defa masaj yaptıracaklar için, en ideal yöntemdir. İsveç masajında terapistler, masaj yapacağı kişiyi yatağa yüzüstü yatırarak, krem ve yağlar ile vücuda terapiyi uygular.

2- Gevşeme Masajı

Gevşeme masajı rahatlama masajı olarak anılsada, doktorlar tarafından en çok tavsiye edilen yöntemdir. Günün yorgunluğu atabilmek için, masaj salonlarında uygulanmaktadır. Eğer acemi bir masöre yada masöze yaptıracaksınız, kesinlikle bu masajtan başlamalısınız.

3-Derin Doku Masajı

Bu masajta uygulanan teknikler, isveç masajında uygulanan teknikler ile aynıdır. Derin doku masajın da sert ve seri sistemler uygulanarak ortalama süresi 60 dakikadır.

4-Tedavi Masajı

Bu masaj şekli, adından da anlaşılacağı üzere, tamamen tedavi amaçlıdır. Doktorlar tarafından tavsiye edilen bu yöntem, 1960′lı yıllarda Amerikan hastanelerinde çok sık görülmeye başlanmıştır. Bu masaj sayesinde vücutta oluşan sert dokular, daha yumuşak bir hale getirilir.

5-Tam Vücut Masajı

En kapsamlı masaj şeklidir, ayak parmaklarından başlayıp, boyuna kadar, vücudun her noktasına özenle uygulanır. Masaj yapılan kişinin kronik bir rahatsızlığı yok ise, ortalama süresi 90 dakika sürmektedir.

 

Masaj Salonunda Uygulanan Masajlar

Bir önceki yazımız olan Gebelik Masajı Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

One Comment

  1. memet diyor ki:

    Çok güzel bir seanstı, teşekkür ederim ;)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>